Платный
хостинг от провайдера HostSpace.com.ua - хостинг, регистрация доменов.
Поддержка PHP, MySQL, почта - в каждом тарифном плане.
Про структуру, повноваження та особливості правового і економічного режиму майнового комплексу Національного виробничо-аграрного об
НАРОДНИЙ ДЕПУТАТ УКРАЇНИ
“ 12 ” вересня 2006 р.
Відповідно до ст. 93 Конституції України, в порядку законодавчої ініціативи, подаю на розгляд Верховної Ради України проект Закону України “Про структуру, повноваження та особливості правового і економічного режиму майнового комплексу Національного виробничо-аграрного об’єднання “Масандра”.
Доповідачем на пленарному засіданні прошу визначити Цушка В.П.
Додатоки:
1) законопроект;
2) пояснювальна записка до законопроекту;
3) електронні копії зазначених документів.
4) проект Постанови Верховної ради України.
Народний депутат України Цушко В.П.
Проект вноситься народним депутатомУкраїни
Цушком В.П.
ЗАКОН УКРАЇНИ
Про структуру, повноваження та особливості правового і економічного режиму майнового комплексу Національного виробничо-аграрного обєднання "Масандра"
Цим Законом визначається структура, повноваження та управління Національним виробничо-аграрним обєднанням "Масандра" та особливості правового режиму управління землею і державним майном, закріпленими за обєднанням, а також підприємствами які входять до його складу.
Стаття 1. Статус Національного виробничо-аграрного обєднання "Масандра".
1.1. Національне виробничо-аграрне обєднання "Масандра" (надалі НВАО „Масандра") є господарською організацією, яка створена відповідно до чинного законодавства України, є правонаступником виробничо-аграрного обєднання „Масандра" та підпорядковується Кабінету Міністрів України.
1.2. НВАО „Масандра" є цілісним господарським комплексом, яке засноване на державній власності з метою координації виробничої, наукової, комерційної та інших видах діяльності державних підприємств, які входять до складу обєднання для вирішення спільних економічних та соціальних завдань.
1.3. НВАО „Масандра" створено на базі Головного підприємства, яке не є юридичною особою і яке нарівні з виробничою діяльністю виконує функції НВАО „Масандра" та надалі несе його назву.
1.4. До складу НВАО "Масандра" входять:
• Державне підприємство "Лівадія";
• Державне підприємство "Гурзуф";
• Державне підприємство "Таврида";
• Державне підприємство "Алушта";
• Державне підприємство "Малоріченське";
• Державне підприємство "Морське";
• Державне підприємство "Веселівське";
• Державне підприємство "Судак";
• Державне виноробне підприємство "Привітне".
1.5. НВАО „Масандра" є Органом управління майном по відношенню до підприємств, що входять до складу Обєднання.
1.6. НВАО „Масандра" діє на основі чинного законодавства та статуту.
1.7. Управління діяльністю НВАО "Масандра" виконує адміністративний апарат, очолюваний генеральним директором, який здійснює керівництво Головним підприємством і НВАО „Масандра" в цілому.
1.8. Генеральний директор НВАО „Масандра" призначається на посаду та звільняється з посади Кабінетом Міністрів України.
1.9. Директори підприємств, які входять до складу НВАО „Масандра", призначаються на посаду та звільняються з посади Генеральним директором обєднання.
1.10. НВАО „Масандра" затверджує статути підприємств, що входять до його складу.
1.11. Підприємства, які входять до складу НВАО "Масандра", не мають права без згоди з обєднанням виходити з його складу, а також обєднувати на добровільних засадах свою діяльність з іншими субєктами господарювання та приймати рішення про припинення своєї діяльності.
Стаття 2. Правовий і економічний режим майнового комплексу Національного виробничо - аграрного обєднання "Масандра".
2.1. Майновий комплекс НВАО "Масандра" складають: земля, надана підприємствам в постійне користування відповідно Державним актам, всі матеріальні і нематеріальні активи (в подальшому - обєкти майнового комплексу), які враховуються відповідно на балансах підприємств НВАО "Масандра" і які закріплені державою за ними в безстрокове користування або придбані за рахунок бюджетних коштів, коштів від фінансово-господарської діяльності та іншими засобами, не забороненими законом.
2.2. Терміном на пять років підприємства НВАО "Масандра" звільняються від уплати податку на прибуток та відрахування до загального фонду державного бюджету частини прибутку (доходу) за результатами фінансово-господарської діяльності за рік (квартал), які залишаються в повному обсязі у підприємств та спрямовуються на будівництво, реконструкцію, технічне переобладнання і модернізацію первинного та вторинного виноробства, посадку виноградників, а також закупку виноматеріалів для закладки на витримку.
Стаття 3. Особливості відчуження обєктів майнового комплексу Національного виробничо-аграрного обєднання "Масандра".
3.1. Використання обєктів майнового комплексу НВАО "Масандра" регулюється законодавством України, а також статутом обєднання і статутами підприємств, які входять до його складу.
3.2. НВАО "Масандра" і підприємства, які входять до його складу, мають право використовувати належне їм майно для участі в цивільних відносинах, в тому числі для ведення фінансово-господарської діяльності, згідно мети їх діяльності.
3.3. Землі під багаторічними насадженнями та рілля вилученню не підлягають. Списання багаторічних насаджень здійснюється згідно з погодженням НВАО „Масандра" з обовязковим відновленням посадок. Землі тимчасової консервації та землі, що знаходяться у стадії меліоративного будівництва, можуть бути вилученими або переданими в оренду згідно з погодженням НВАО „Масандра" та рішенням Верховної Ради Автономної Республіки Крим. Виведення з обігу і вилучення інших земель підприємств, які входять до складу НВАО „Масандра" , може здійснюватися згідно з його погодженням і згідно діючого законодавства.
3.4. На нерухоме майно НВАО "Масандра" і підприємств, які входять до його складу, не може бути звернення по стягненню за претензіями кредиторів.
3.5. Відчуження нерухомого майна НВАО "Масандра" і підприємств, які входять до його складу, здійснюється згідно діючого законодавства.
3.6. Кошти, отримані від використання і реалізації майна НВАО "Масандра" і підприємств, які входять до його складу, спрямовуються на виконання їх статутних задач.
Стаття 4. Відповідальність за порушення цього Закону.
4.1. За порушення вимог цього Закону особи несуть кримінальну, адміністративну, дисциплінарну відповідальність згідно законодавства України.
Стаття 5. Прикінцеві і перехідні положення.
5.1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.
5.2. Закони України, введені в дію до вступу в силу цього Закону, діють в частині, що не суперечить йому.
5.3. Кабінету Міністрів України в місячний термін привести свої нормативно-правові акти у відповідність з цим Законом.
5.4. Внести зміни :
5.4.1. В Господарський Кодекс України ( 436-1У ) . (Відомості Верховної Ради України 2003 №18-22): Статтю 118 п.2 доповнити:
„господарське обєднання може бути створено на базі Головного підприємства, яке не має статуту окремої юридичної особи".
5.4.2 В Земельний Кодекс України (2768-Ш) (Відомості Верховної Ради України 2002 № 3-4 ст. 27):
Статтю 150 частину першу після слів "коричневі ґрунти Південного узбережжя Криму доповнити:
"землі під багаторічними насадженнями та рілля на території від с. Форос до м. Судак (включаючи землі міста).
5.4.3. В Закон України „ Про оподаткування прибутку підприємств" від 28.12.94 р. № 0334/94-ВР:
п. 7.13. доповнить п. 7.13.8:
„Терміном на пять років підприємства НВАО "Масандра" звільняються від уплати податку на прибуток та відрахування до загального фонду державного бюджету частини прибутку (доходу) за результатами фінансово-господарської діяльності за рік (квартал), які залишаються в повному обсязі у підприємств та спрямовуються на будівництво, реконструкцію, технічне переобладнання і модернізацію первинного та вторинного виноробства, посадку виноградників, а також закупку виноматеріалів для закладки на витримку".
Голова Верховної Ради України О. Мороз
ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України
Про структуру, повноваження та особливості правового режиму майнового комплексу Національного виробничо-аграрного об’єднання «Масандра»
1. Обгрунтування необхідності прийняття проекту Закону
Необхідність прийняття проекту Закону України «Про структуру, повноваження та особливості правового режиму майнового комплексу Національного виробничо-аграрного об’єднання «Масандра» обумовлено тим, що «Масандра» сьогодні є галузевим об’єднанням, яке утворене на базі Головного підприємства – Ялтинського заводу марочних вин.
Вино – продукт місцевості. Високою якістю південнобережні вина зобов’язані своєрідному, не маючому аналогів у світі, поєднанню кліматичних і екологічних факторів, покладених в основу мікрорайонування сировинних зон марочного виноробства. Основою унікального масандровського виноробства є власна сировинна база. Дев’ять радгоспів-заводів, утворених з 1921 по 1961 роки, які входять до складу об’єднання «Масандра», розміщені в трьох адміністративних районах уздовж Південного берега Чорного моря на відстані 180 км від селища Форос до міста Судак. Органічний зв’язок сировини і готової продукції є основою, на якій базується виноробство «Масандра». Без власної сировинної бази не може бути високоякісного марочного виноробства. В цілях підтримання та розвитку виноградно-виноробної зони Південного берега Криму, збереження вітчизняних класичних технологій виробництва високоякісних марочних та колекційних вин, пропаганди українського виноробства, яке отримало визнання та враховуючи значну роль, в 1999 році Указом Президента України № 1287\99 виробничо-аграрному об’єднанню «Масандра» було надано статус Національного.
В об’єднанні «Масандра» склалась оригінальна структура управління без відокремленого апарату. Керівництво сільськогосподарським виробництвом і виноробством здійснює апарат Головного підприємства, яке керує усім виробничим циклом від посадки винограду потрібних сортів до випуску готового вина. Ця структура управління дозволяє проводити єдину сортову, агротехнічну, технологічну і економічну політику.
Але сьогодні дана структура, перевірена часом, опинилася поза законом. Для подальшого збереження НВАО «Масандра», як еталона українського виноробства, необхідно забезпечити цілісність масандровських земель, подальший розвиток сировинної зони та виноробства в єдиному господарському комплексі з визнанням діючої структури управління.
2. Цілі і завдання прийняття проекту Закону
Цілями і завданням Закону є сприяння розвитку і збереження, як єдиного господарського комплексу Національного виробничо-аграрного об’єднання «Масандра».
3. Загальна характеристика і основні положення проекту Закону
Проектом Закону, в статті 1, визначається статус об’єднання «Масандра», як Національного виробничо-аграрного, структура та керівництво об’єднанням. Визначення правового режиму майнового комплексу Національного виробничо-аграрного об’єднання «Масандра» наведено в статті 2, а питання управління об’єктами викладено в статті 3. Особливості відчуження об’єктів майнового комплексу Національного виробничо-аграрного об’єднання «Масандра» закріплені статтею 4.
4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання
Указ Президента України «Про надання виробничо-аграрному об’єднанню «Масандра» статусу національного» від 06.10.1999 р. № 1287\99.
5. Фінансово-економічне обґрунтування
Реалізація запропонованого законопроекту не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України.
6. Прогноз соціально-економічних наслідків прийняття Закону
Прийняття цього проекту Закону сприятиме збереженню Національного виробничо-аграрного об’єднання «Масандра», як єдиного господарського комплексу, покращенню умов господарювання підприємств, які входять до складу об’єднання, збільшенню рівня заробітних плат, а також збільшенню рівня обігових коштів підприємств, а отже їх розширеному відтворенню. А враховуючи, що НВАО «Масандра» є кращим і найбільшим платником податків в галузі (тільки з 2000 по 2004 роки перераховано 108 млн. різних податків і зборів), то прийняття даного проекту Закону призведе до додаткових надходжень коштів до бюджету.
akcyz.com.ua
Юридические вопросы 01-11-2006 Про реорганізацію Департаменту з питань адміністрування акцизного збору і контролю за виробництвом та обігом підакцизних товарів 28-01-2007 Юридические вопросы Постанова Кабінету Міеістрів України, ухвалена 24 січня 2007 р.Про реорганізацію Департаменту з питань адміністрування акцизного збору і контролю за виробництвом та обігом підакцизних товарів Кабінет Міністрів України постановляє:1. Реорганізувати Департамент з питань адміністрування акцизного збору і контролю за виробництвом та обігом підакцизних товарів у Департамент контролю за виробництвом та...
Про внесення змін до деяких законів України щодо ввезення та обігу коньячного спирту, виноматеріалів та збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства 28-12-2006 Юридические вопросы Радакция Закона Украины принятого в целом Верховной Радой Украины 22 декабря 2006 года ЗАКОН УКРАЇНИ Про внесення змін до деяких законів України щодо ввезення та обігу коньячного спирту, виноматеріалів та збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства Верховна Рада України постановляє: І. Внести до Митного тарифу України (2371а-14), затвердженого Законом України “Про Митний тариф України” від 05.04.2001р...
Про схвалення Концепції реформування податкової системи України 29-11-2006 Юридические вопросы Проект Постановления в редакции от 25 ноября 2006 г.КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИПОСТАНОВАвід 2006 р. №КиївПро схвалення Концепції реформування податкової системи УкраїниЗ метою реформування податкової системи України Кабінет Міністрів України ПОСТАНОВЛЯЄ:Схвалити Концепцію реформування податкової системи України, що додається.Прем&rsqu...
Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань оподаткування 24-11-2006 Юридические вопросы Редакція Закону, прийнятого в цілому 17 листопада 2006 року ЗАКОН УКРАЇНИ Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань оподаткування Верховна Рада України п о с т а н о в л я є: І. Внести зміни до таких законодавчих актів України: 1. У Законі України “Про Єдиний митний тариф” (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., № 19, ст.259; 2005 р., № 46–47, ст.468; 2006р., № 22, ст.182):... |